SEE ALSO


Our projects


Stovky lůžek pro ukrajinské uprchlíky


Ing. Rostislav Petchenko, developerská skupina GARTAL, pomoc UkrajiněDeveloperská a investiční skupina GARTAL rozšiřuje svou pomoc uprchlíkům z Ukrajiny, kteří potřebují v Česku ubytovat. V prostorách bývalého hotelu Mars na Kubánském náměstí v Praze nabídne zdarma ubytování pro 200 žen a dětí, a to včetně stravy. „Organizujeme také další materiální pomoc,“ říká ředitel společnosti Rostislav Petchenko, který pochází z jihoukrajinského Chersonu.

Mezi společnosti, které se rozhodly pomoci lidem prchajícím z Ukrajiny, se záhy po vypuknutí konfliktu zařadila také developerská a investiční skupina GARTAL. V rámci první vlny pomohl GARTAL zprovoznit dočasný azylový dům na Praze 8 s téměř 100 lůžky, který společnost vybavila nábytkem, lednicemi, pračkami, lůžky a dalším potřebným materiálem. Od 14. března pak GARTAL nabídne ubytování dalším 200 uprchlíkům v prostorách bývalého hotelu Mars na Kubánském náměstí v Praze.

K dispozici budou dvou a třílůžkové pokoje s příslušenstvím a případnou přistýlkou. Vybavení každého pokoje bude zahrnovat také lednici, mikrovlnou troubu a rychlovarnou konvici. „K dispozici bude také zázemí s jídelnou, kde budeme bezplatně zajišťovat pro ubytované stravování. V objektu bude stálá služba a budeme také poskytovat výpomoc při vyřizování dokumentů a hledání dalšího ubytování,“ popisuje ředitel skupiny GARTAL Ing. Rostislav Petchenko s tím, že bude společnost pravidelně na sociálních sítích zveřejňovat seznamy nutných věcí k dovybavení.

„Já osobně ani naše společnost nemůže zůstat stranou, proto považujeme za svou povinnost uprchlíky podpořit a nabídnout jim zdarma ubytování,“ říká ředitel společnosti GARTAL s tím, že se nejedná o první ani jediný krok. „V pomoci budeme pokračovat. A chtěl bych vyvolat řetězovou reakci, aby i další firmy nezůstali nečinní a udělali vše, co můžou,“ říká Petchenko, který sám pochází z jihoukrajinského Chersonu. „Vždy jsem měl sen o velké rodině za společným stolem. Povídáme si, vzpomínáme na staré dobré časy. Lidem na Ukrajině se ten sen najednou rozplynul, bojí se o svoje životy a prchají ze své vlasti,“ dodává Petchenko, který do Česka přišel v 16 letech a dnes stojí v čele společnosti GARTAL, která se zabývá zejména rezidenční výstavbou bytových domů v Praze a jejím blízkém okolí.

DŮLEŽITÉ INFORMACE K UBYTOVÁNÍ

Ubytovací zařízení bude otevřeno od 14. 3. 2022. Pro podání žádosti o ubytování prosím vyplňte následující formulář, nebo se obracejte na organizaci Dům Dobra, která bude objekt spravovat a poskytovat další pomoc uprchlíkům.

Materiální pomoc lze navážet přímo na místo do ulice Bajkalská - Vršovice (Hotel Mars), z Kubánského náměstí není přístup. Potraviny, drogerii a případně léky je možné nosit od 14. 3. na stejnou adresu.

arrow
Hide filter
close
close

Favourites

We use cookies

We may place these for analysis of our visitor data, to improve our website, show personalised content and to give you a great website experience. For more information about the cookies we use open the settings.

arrow