Co slíbíme, to postavíme


V červenci tohoto roku bylo projektu Rezidence Hloubětín uděleno kolaudační rozhodnutí a noví majitelé se tak již brzy mohou těšit na nové byty. Výstavba projektu probíhala pod záštitou společnosti PP 53 a.s. od listopadu 2019 a byla dokončena podle plánu v dubnu 2021.

V bytovém domě s netradiční fasádou vzniklo celkem 36 atypických slunných bezbariérových bytů a ateliérů ve variantách 1+kk až 3+kk, rozmístěných v 5 nadzemních podlažích s výtahem. Bytové jednotky jsou provedeny ve vysokém standardu "COMFORT", ve výbavě s kvalitními plovoucími podlahami, dlažbou, obklady i sanitou.

Fasáda s čistě bílým opláštěním ve tvaru vlnek spolu se vzdušnými balkony přesně zapadají do trendu moderní architektury a tendence současného bydlení.

“Budova vznikla v části Starého Hloubětína a jeho bývalé průmyslové oblasti. Na fasádu byl proto použit vlnitý plech, který evokuje historii místa a byl používán na průmyslových stavbách. Bílá barva na fasádě představuje eleganci, prestiž, luxus, čistotu a jednoduchost. Přízemní část je vyvedena v tmavé barvě a odlehčuje tak hmotu celé budovy, která vypadá jako by levitovala nad okolní zelení” komentuje Vojtěch Pošmourný, Bianco architects s.r.o.

Velkou pýchou domu jsou tři rozlehlé střešní byty s terasou a střecha osázená extenzivní zelení. Takto osázená střecha má delší životnost hydroizolace, lepší tepelně izolační parametry a mimo jiné zachytává prach a nečistoty z ovzduší, čímž pozitivně ovlivňuje mikroklima. Střešní vegetace také pohlcuje hluk a snižuje tak hladinu hluku v celé budově, což budoucí majitelé jistě ocení.

Jako další jsme pro zlepšení mikroklima v tomto projektu použili technologii rekuperace vzduchu, která pomáhá snižovat náklady za vytápění.

Strategické umístění bytového domu zajišťuje snadnou dostupnost na Pražský okruh, s vynikající dostupností na všechny dálnice z Prahy. Do centra hlavního města se velmi snadno dostanete ze stanice metra "B" Hloubětín, která je vzdálena pouhých 350 metrů. Komu metro nevyhovuje má k dispozici autobusy a tramvaje odjíždějící přímo od domu, což život v této lokalitě činí ještě snadnějším a pohodlnějším.

Vždy se snažíme, aby naše projekty zlepšovali bydlení nejen obyvatelům domu ale i lidem v okolí, vysázeli jsme proto v blízkosti tohoto projektu téměř 20 nových vzrostlých stromů.

arrow
Hide filter
close
close

Favourites

We use cookies

We may place these for analysis of our visitor data, to improve our website, show personalised content and to give you a great website experience. For more information about the cookies we use open the settings.

arrow