Developerův malý velký otisk

Developerův malý velký otisk

Ing. Rostislav Petchenko, developerská skupina GARTAL, novostavbyDostal jsem otázku, zda mám svůj developerský sen. Když jsem se před 15 lety přistěhoval do Prahy, bydlel jsem na Praze 5 a denně jsem jezdil kolem nedokončené novostavby. Tehdy jsem v nemovitostech začínal a říkal jsem si, že by bylo krásné ten projekt jednou dotáhnout. Před několika lety jsme pak dostali nabídku na jeho koupi. Hned jsem věděl o co se jedná a řekl jsem, že to bereme. Jenže se ukázalo, že někdo jiný byl rychlejší. Můj malý developerský sen mi proklouzl mezi prsty, a to mě mrzelo.

Nebylo to poprvé ani naposledy. Skupina GARTAL často kupuje rozpracované projekty, které dovedeme do zdárného konce. Občas máme na něco zálusk, ale nakonec vyhraje někdo jiný. Ušlá příležitost zejména u některých projektů v centru města také zamrzí. Ale nechci tvrdit, že my bychom to vždycky udělali lépe nebo pěkněji. Nerad bych křivdil jiným developerům, každý máme nějaké představy a vize.

Po řadě let v branži jsem si ale uvědomil, že můj developerský sen spočívá v něčem jiném. Že nemám ambici zanechat po sobě mrakodrapy a vytesat tam svoje jméno. Kdyby se něco takového povedlo, bylo by to fajn, ale není to pro mě primární cíl. Více mě baví vylepšovat chod firmy, protože kvalita projektů vychází z kvality lidí, kteří na projektech dělají. Když je vzděláváme a posouváme dopředu, tak se tím posouvají i naše stavby. Vlastně mám nejlepší pocit z toho, že každý další projekt uděláme lépe něž ten předchozí. Člověk prostě může zanechat úžasný otisk i ve zdánlivě obyčejných věcech.

Ing. Rostislav Petchenko, generální ředitel a spoluzakladatel developerské skupiny GARTAL