Zelené kaskády nabízí život v zeleni

Zelené kaskády nabízí život v zeleni

Lehce industriální vzhled v zeleném hávu, technologie charakterizující moderní bydlení, okolí nabité příležitostmi pro trávení volného času v přírodě. Do centra Prahy je to přitom různými způsoby dopravy půl hodiny a méně. Tohle je bydlení pro každého, kdo rád žije aktivně a zároveň nechce ztrácet z dosahu puls velkoměsta.

„Jde o velice zdařile architektonicky navržený projekt, který jsme nazvali Zelené kaskády, a to nejen kvůli zeleni zdobící samotnou budovu, ale i kvůli přírodě okolo,“ říká projektový manažer skupiny GARTAL Vít Brainhof. Pětipodlažní bytový dům situovaný u ulice Českobrodská na Praze 9 – Hostavicích nabídne celkem 70 bytů od 1+kk až po 4+kk. Téměř všechny byty v projektu mají balkon, terasu nebo předzahrádku, takže člověk má vždy příležitost „vyjít si na vzduch“. Velké rodinné byty v horním podlaží, které mají luxusnější střih, přitom disponují balkonem a zároveň terasou orientovanou do unikátního polootevřeného atria uprostřed objektu. Dispozičně nejmenší byty v přízemí mají nadstandardně vysoké stropy s výškou 3,3 metru, což umožňuje různá netradiční řešení – například s vyvýšeným spaním či úložnými prostory. Navíc mají tyto bytové jednotky předzahrádky, do kterých vedou velkorysá francouzská okna. „Trendem je dnes co největší propojování vnitřního a venkovního prostoru, které umocňuje celkový životní prostor uživatele bytu. Zelené kaskády jdou přesně tímto směrem. Velká francouzská okna jsou vstupní branou také na všechny balkony i terasy projektu,“ podotýká Vít Brainhof. Na terasách a balkonech bude možné v rámci klientské změny osadit květníky pro pěstování zeleně. Na terasách a předzahrádkách bude standardně k dispozici nezámrzný zahradní ventil, aby měli obyvatelé bytů péči o své bezprostřední zelené okolí co nejsnazší.

Pohodlí, prostor, bezpečí

Ve velkých rodinných bytech v posledním podlaží je v plánu příprava na klimatizaci, kterou lze instalovat na přání klienta. Byty s okny do ulice Českobrodská budou standardně vybaveny větráním s rekuperací, které zajistí příjemné klima bez otevírání oken a ztráty tepelné či akustické pohody. Všechna okna projektu budou díky stavební přípravě umožnovat instalaci předokenních hliníkových žaluzií. „Další výhodou Zelených kaskád je to, že zde bude oproti jiným projektům dostatečné množství garážových stání a sklepních kójí. Developeři jdou často na minimum požadované pražskými stavebními předpisy. Zde lze prakticky ke každému bytu koupit jak garážové stání, tak i sklep,“ říká Brainhof. V garážích přitom budou nachystány elektrické rozvody pro dobíjení elektromobilů, takže v rámci klientské změny nebude problém instalovat dobíjecí stanici. V projektu se zároveň myslí i na bezpečnost. Prostory garáží a vjezdy bude sledovat kamerový systém. Každý byt bude mít rovněž videotelefon s elektrickým vrátným, aby obyvatel věděl, koho případně vpouští do domu.

Zelená, kam se podíváš

V samotných Zelených kaskádách se počítá s poměrně rozsáhlými komerčními prostorami, které rozšíří služby pro samotné obyvatele domu ale i lidi z okolí. Zhruba 250 metrů je pak nejbližší supermarket, nedaleko jsou i další obchůdky a restaurace. Autobusová zastávka hned několika městských linek je „co by kamenem dohodil“, zhruba deset minut pěšky se pak nachází železniční zastávka Praha-Počernice, odkud lze dojet za 14 minut do středu Prahy na Masarykovo nádraží nebo naopak vyrazit na výlet za město. „Samotnou kapitolou je okolní příroda, pět minut pěšky od domu se klikatí Štěrboholský potok, v jehož blízkosti jsou dětská i cvičební hřiště. Zhruba 1,5 kilometru je Zámecký park Dolní Počernice u Počernického rybníka,“ říká Vít Brainhof. Za deset minut chůze se ale člověk dostane i do rozsáhlé zeleného areálu kolem potoka Rokytka, kde je vícero rybníků, ale například i rozhledna Doubravka. A pět minut jízdy autem stačí, aby milovníci zeleného sportu dosáhli Golfového Resortu Black Bridge.

PROHLÉDNĚTE SI VOLNÉ BYTY V PROJEKTU ZELENÉ KASKÁDY