Nejdražší nové byty se za pandemie prodaly na Vyšehradě, pražský TOP 10 uzavíral Karlín
Bezmála 160 tisíc korun za metr čtvereční byla za období pandemie průměrná nabídková cena prodaného nového bytu na pražském Vyšehradě. Druhé Staré Město už bylo o poznání levnější s cenovkou 20 tisíc korun nižší.
Co slíbíme, to postavíme
V červenci tohoto roku bylo projektu Rezidence Hloubětín uděleno kolaudační rozhodnutí a noví majitelé se tak již brzy mohou těšit na nové byty. V bytovém domě vzniklo celkem 36 atypických slunných bytů a ateliérů ve variantách 1+kk až 3+kk.
Bytový second hand není za hubičku. Kupci v Praze během pandemie ušetřili proti novostavbě 11 procent
Kdo nemá na nové, musí sáhnout po second handu. Na leckterém zboží tak lze výrazně ušetřit, v případě bytů to ale tak moc neplatí. Na tuzemském trhu v Praze činila v době pandemie průměrná cena prodaného staršího bytu zhruba 96 tisíc za metr čtvereční.
Menší byt je větší byznys, ale i početné rodiny chtějí žít ve svém
Byty jsou dlouhodobě považovány za dobrou investici, ale v době pandemie koronaviru to zjevně platí více než dřív. Podíl investorů v Česku se zvyšuje, a naopak mírně klesá procento těch, kteří si nový byt kupují, aby v něm sami žili.
Je to firma, která každý den roste a já rostu s ní. Máme parádní projekty, ty domy jsou krásné. Nejsme šílené mraveniště, tady je slyšet každý hlas. Ve zdech kanceláře zní smích, nikoli hádky. Pořád něco jíme a máme super kafe. Kdo může upřímně tvrdit, že se do práce těší a je nesmírně spokojen s náplní své pozice? Já… Když se lidé ze skupiny GARTAL rozepíší na téma, proč si vybrat pro práci právě tuto společnost, je to pestré a lákavé počtení.
Developerská skupina, která je na českém trhu již 20 let, má na kontě celou řadu úspěšných projektů, jež bodují v odborných soutěžích. V Praze a okolí postavila více než 500 nových bytů. Nevěnuje se přitom jen čistě developmentu. Aby mohla ručit za maximální kvalitu výstavby, je její součástí také stavební společnost, která projekty buduje. V současnosti pro GARTAL pracuje 50 lidí a další přicházejí.
„Stabilní perspektivní firma, kde je prostor pro osobní rozvoj a uplatnění zkušeností. Skvělý tým a skvělé zázemí. Férová komunikace. Žádné škatulkování, každý má možnost být slyšen,“ shrnuje přednosti skupiny GARTAL její HR ředitelka Mgr. Ina Susha. Vystudovaná psycholožka a certifikovaná koučka je ráda, že se dostala k personální práci v Česku. „Pro cizinku to nebyla jednoduchá cesta. Tím, že jsem sebevědomá a tvrdohlavá, se mi to povedlo,“ říká Ina. Sama tím symbolizuje další rys společnosti GARTAL, kterým je otevřenost. „Lidé k nám přicházejí do různorodého prostředí, jsme různého původu, těžíme z toho to nejlepší, co můžeme dát ostatním kolegům i firmě,“ vysvětluje Ina.
Zájemcům o práci vždy říká, že GARTAL hodně dbá na bezpečí a pohodu svých zaměstnanců, na to, aby se cítili dobře, mohli se soustředit na podání nejlepšího výkonu a nemuseli řešit základní potřeby. V odměňování firma sleduje trh a ví, že musí být konkurenceschopná. „Chápeme, že člověk nebude podávat výkon, když dostane méně, než potřebuje a sám si představuje. Je to vždy k projednání, co může firmě nabídnout a jaké má know how,“ říká Ina. Zároveň ale dodává, že když se lidí ptá, co je pro ně pětihvězdičkové zaměstnaní, málokdy uvedou peníze na prvním místě. Většinou před ně řadí jiné věci jako prostředí, kolektiv, rozvoj, samostatnost. „Plat je třeba na třetí čtvrté páté příčce,“ podotýká Ina.
GARTAL se proto hodně soustřeďuje na profesní růst. Podle svých potřeb a cílů vytvořil vzdělávací systém, kde každá pozice a každý člověk má nastaveny plány rozvoje. Na jedné straně tak firma určuje, co by měl každý splnit, ale na druhé straně je otevřena návrhům svých zaměstnanců. „Řešíme to individuálně, vzdělávání na osobní žádost můžeme plně zaplatit nebo spolufinancovat. Každopádně osobní rozvoj bereme natolik vážně, že máme v bonusovém systému odměny za splnění povinných kurzů a školení,“ říká Ina.
Firma nezapomíná ani na benefity a zaměřuje se na to, co by si lidé sami přáli a co jim přinese radost. Vznikl tak například narozeninový den volna, minulé roky nekuřácké dny volna pro ty, kdo netráví část pracovní doby s cigaretou, nebo třeba letošní vánoční prázdniny navíc ke standardní dovolené. Nechybí klasický sick day a možnost domluvit si s nadřízeným home office. „Nepočítáme hodiny, jedeme na výkon. Musí se odvést poctivá práce. Člověk může odejít dříve, ale když je třeba zabrat, očekáváme, že vyjde firmě vstříc,“ říká Ina k organizaci pracovní doby.
Protože základem dobrého výkonu firmy je týmová práce, GARTAL rozvíjí různé aktivity utužující tým. „Jednou měsíčně máme firemní snídaně, kdy se sejdeme v kanceláři, každý přinese, co má rád, povídáme si a ochutnáváme. Propojujeme tak různé tradice a poznáváme se,“ vysvětluje Ina. Než do toho vstoupila proticovidová opatření, scházela se firma jednou čtvrtletně na snídani pro změnu v restauraci a jedno z oddělení mělo vždy prezentaci, na čem zajímavém pracuje. „U jednoho stolu je pro každého něco, a protože máme mezi sebou masožravce, vegetariány i vegany, má to své kouzlo v tom, že lidé mohou vyzkoušet něco nového. Takže třeba zjistí, jak zajímavý může být jídelníček vegana,“ popisuje Ina.
V GARTALu se také běhá, hraje beach volejbal, jezdí na motokárách, nebo hraje curling. A občas někam vyjedeme i na více dní. Jeden ze zaměstnanců to vše krásně shrnul slovy: „Cítím, že firma se o mě opravdu stará.“
Mgr. Ina Susha, HR ředitelka skupiny GARTAL
Oblíbené